Kontakta oss Nutricia

Våra medarbetare

Arbetar du inom hälso-och sjukvården och har frågor om våra produkter? Välkommen att kontakta vår kundtjänst, Nutricia Direkt, eller din regionala produktspecialist, som som även ansvarar för information, utbildning och service.

Jobba hos oss

Här annonserar vi efter nya passionerade medarbetare som söker spännande karriärmöjligheter.

Till våra lediga tjänster

Produktspecialister vuxen-sortimentet

Våra produktspecialister är legitimerade dietister och-/eller sjuksköterskor. Kontakta någon av våra kunniga medarbetare vid frågor eller funderingar om våra produkter och produktområden.
Vi hjälper dig också att skapa en utbildning anpassad efter era behov eller för mer information om utbildningar och föreläsningstillfällen som hålls i just din region. Läs mer om detta på Nutricia Academia

 

Elina Björkman

Norra Storstockholm (öppenvård), Örebro Län

elina.bjorkman@nutricia.com073-152 52 95

Katarina Engvall

Södra Storstockholm & Västerbotten

katarina.engvall@nutricia.com073-152 42 92

Lina Johansson Sjödin

Jönköping, Västra Götalandsregionen, Halland & Norrbotten

lina.johansson@nutricia.com070-860 12 26

Maria Keskitalo

Norra Storstockholm & Jämtlands län

maria.keskitalo@nutricia.com070-861 66 53

Sara Karlsson

Västra Götalandsregionen, Värmland

sara.karlsson@nutricia.com073- 153 33 66

Produktspecialister barn-sortimentet

Våra produktspecialister är legitimerade dietister och-/eller sjuksköterskor. Kontakta någon av våra kunniga medarbetare vid frågor eller funderingar om våra produkter och produktområden.

Vi hjälper dig också att skapa en utbildning anpassad efter era behov eller för mer information om utbildningar och föreläsningstillfällen som hålls i just din region. Läs mer om detta på Nutricia Academia

Mia Franzén

Skåne, Blekinge & Norrbotten

maria.franzen@nutricia.com070-567 02 36

Linda Johansson

Stockholm (Norra och Södra), Sörmland, Västerbotten, Västernorrland och Jämtland

linda.johansson@nutricia.com070-341 12 17

Elin Lindell

Halland & Västra Götaland (föräldraledig)

elin.lindell@nutricia.com070-921 25 10

Anna Magouli

Västra Götalandsregionen, Södra Älvsborg, Skaraborg, Fyrbodal, Värmland

anna.magouli@nutricia.com070-819 53 88

Carolina Åkerblom

Uppland, Gävleborg, Dalarna, Västmanland

carolina.akerblom@nutricia.com070-928 63 65

Metabola sjukdomar

Nutricia har, förutom sondnäringar, tillbehör och näringsdrycker, produkter för medfödda metabola sjukdomar och PKU.  Söker du mer ingående information och fakta kring dessa ämnen och om våra produkter är du välkommen att kontakta vår produktspecialist Carina Heidenborg.

Carina Heidenborg

Category Manager Sweden, Metabolics & Epilepsy

carina.heidenborg@nutricia.com 070 819 48 36

Kundtjänst

Har du frågor om våra produkter, beställningar eller övriga frågor om Nutricia, vänligen kontakta vår kundtjänst, Nutricia Direkt.

Anne Ytterfors, nutritionist/leg. sjuksköterska

Kundtjänst Nutricia Direkt

info.amnse@nutricia.com08-24 15 30

Nutricia Academia - skräddasydda utbildningar

Nutricia Academia

Vi erbjuder utbildningar i klinisk nutrition för dietister, läkare, sjuksköterskor och annan vårdpersonal.

Läs mer