Kontakta oss Nutricia

Våra medarbetare

Arbetar du inom hälso-och sjukvården och har frågor om våra produkter? Välkommen att kontakta vår kundtjänst, Nutricia Direkt, eller din regionala produktspecialist, som som även ansvarar för information, utbildning och service.

Jobba hos oss

Här annonserar vi efter nya passionerade medarbetare som söker spännande karriärmöjligheter.

Till våra lediga tjänster

Produktspecialister vuxen-sortimentet

Våra produktspecialister är legitimerade dietister och-/eller sjuksköterskor. Kontakta någon av våra kunniga medarbetare vid frågor eller funderingar om våra produkter och produktområden.

Helena Pettersson

Skåne ( föräldraledig)

helena.pettersson@nutricia.com070-662 26 77

Katarina Engvall

Södra Storstockholm (föräldraledig)

katarina.engvall@nutricia.com070-620 31 27

Lina Johansson Sjödin

Västra Götaland och Halland

lina.johansson@nutricia.com070-860 12 26

Maria Keskitalo

Norra Storstockholm & Jämtlands län

maria.keskitalo@nutricia.com070-861 66 53

Maria Wahlberg

Jönköping, Östergötland, Kalmar, Kronoberg

maria.wahlberg@nutricia.com072-190 05 55

Sara Karlsson

Västra Götalandsregionen, Södra Älvsborg, Skaraborg, Fyrbodal, Värmland

sara.karlsson@nutricia.com073- 153 33 66

Produktspecialister barn-sortimentet

Våra produktspecialister är legitimerade dietister och-/eller sjuksköterskor. Kontakta någon av våra kunniga medarbetare vid frågor eller funderingar om våra produkter och produktområden.

Mia Franzén

Skåne, Blekinge & Norrbotten

maria.franzen@nutricia.com070-567 02 36

Linda Johansson

Stockholm (Norra och Södra), Sörmland, Västerbotten, Västernorrland och Jämtland

linda.johansson@nutricia.com070-341 12 17

Maria Wahlberg

Jönköping, Östergötland, Kalmar, Kronoberg

maria.wahlberg@nutricia.com072-190 05 55

Elin Lindell

Halland & Västra Götaland

elin.lindell@nutricia.com070-921 25 10

Anna Magouli

Västra Götalandsregionen, Södra Älvsborg, Skaraborg, Fyrbodal, Värmland

anna.magouli@nutricia.com070-819 53 88

Carolina Åkerblom

Uppland, Gävleborg, Dalarna, Västmanland

carolina.akerblom@nutricia.com070-928 63 65

Metabola sjukdomar

Nutricia har, förutom sondnäringar, tillbehör och näringsdrycker, produkter för medfödda metabola sjukdomar och PKU.  Söker du mer ingående information och fakta kring dessa ämnen och om våra produkter är du välkommen att kontakta vår produktspecialist Carina Heidenborg.

Carina Heidenborg

Category Manager Sweden, Metabolics & Epilepsy

carina.heidenborg@nutricia.com 070 819 48 36

Kundtjänst

Har du frågor om våra produkter, beställningar eller övriga frågor om Nutricia, vänligen kontakta vår kundtjänst, Nutricia Direkt.

Anne Ytterfors, nutritionist/leg. sjuksköterska

Kundtjänst Nutricia Direkt

info.amnse@nutricia.com08-24 15 30